Michael Dembiński: Recepta na sukces dla brytyjskich spółek w Polsce? Po prostu tu być
Wywiad z Michaelem Dembińskim, Head of Policy Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej

Połączenie magnezu i witaminy B6 dobre na stres, ale nie dla każdego
Nazwy ogólne i rodzajowe o charakterze ogólnoinformacyjnym mogą – dzięki nietypowej i niespotykanej na rynku kombinacji poszczególnych elementów – uzyskać zdolność odróżniającą, w konsekwencji stając się elementem dominującym znaku towarowego.

Kiedy wyrób ceramiczny może być produktem niebezpiecznym
Niebezpieczny może okazać się wyrób ceramiczny przeznaczony do kontaktu z żywnością, który uwalnia do środków spożywczych swoje składniki, a w szczególności te istotnie zagrażające zdrowiu ludzkiemu: ołów i kadm.

Czy notariusz musi znać języki obce?
Notariusz, poświadczając podpis na dokumencie, nie musi badać, czy treść tego dokumentu jest zgodna z prawem. Może więc poświadczyć także podpis na dokumencie sporządzonym w nieznanym sobie języku.

"Złota akcja" tylko w szczególnych okolicznościach
Szczególne uprawnienia państwa jako akcjonariusza spółki stanowią ograniczenie swobodnego przepływu kapitału, orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie posiadanych przez Portugalię akcji uprzywilejowanych w spółce Energias de Portugal.

Odpowiedzialność Skarbu Państwa za naruszenie przepisów unijnych
Beneficjent funduszy strukturalnych, który wskutek braku implementacji lub niewłaściwej implementacji regulacji unijnych przez organy władzy publicznej naruszył procedury i musiał zwrócić uzyskane środki, może dochodzić odszkodowania od Skarbu Państwa.

Dystrybutor energii musi być łatwo odróżnialny od wytwórcy
Nowe wymagania w zakresie komunikacji i marki operatorów systemów dystrybucyjnych w energii elektrycznej i gazie przedstawia dr Robert Zajdler z Zespołu Prawa Energetycznego kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Przyjęto dyrektywę AIFM
Dyrektywa została przyjęta, ale trzeba się liczyć z pewnymi niezamierzonymi konsekwencjami, mówi Christopher Garner, doradca kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Prof. dr hab. Urszula Promińska: Przedsiębiorcy mają kopalnię dóbr
Rozmowa z prof. dr hab. Urszulą Promińską, doradcą kancelarii Wardyński i Wspólnicy

Gra w kolory - różowy w znaku towarowym
Wydaje się, że już wkrótce będziemy świadkami rozstrzygnięcia, w którego tle po raz kolejny pojawi się zagadnienie koloru, tym razem różowego, jako elementu znaku towarowego.

Krótka sprzedaż na Giełdzie
Co to jest krótka sprzedaż i jak zarabiać na spadkach ceny papierów wartościowych, wyjaśnia Anna Grygo z Zespołu Rynków Kapitałowych kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Uproszczona procedura nadawania klauzuli wykonalności niezgodna z konstytucją
Sądy będą zobowiązane wydawać oddzielne postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności wraz z uzasadnieniem niezależnie od rodzaju tytułu egzekucyjnego.
